Abp Marek Jędraszewski
Źródło:youtube/Maskacjusz TV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Listopada 2019

Abp Marek Jędraszewski będzie z siebie dumny? Znalazł się w "Brunatnej Księdze"

Abp Marek Jędraszewski został właśnie "nagrodzony" za swoją wypowiedź, wygłoszoną 1 sierpnia tego roku, podczas mszy w kościele Mariackim. Przypominamy, że metropolita krakowski sparafrazował wiersz Józefa Szczepańskiego, dodając do "czerwonej zarazy", "tęczową". Nie przeprosił, mimo oburzenia opinii publicznej i brata autora wiersza.

Teraz Jędraszewski został za te słowa "odznaczony" pozycją w "Brunatnej Księdze". Dokumentuje ona przypadki przestępstw "popełnionych przez neofaszystów i skrajną prawicę oraz incydentów na tle rasistowskim, ksenofobicznym i aktów dyskryminacji na terenie Polski". Za jej publikację odpowiada Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”.

Abp Marek Jędraszewski neguje skalę pedofilii w kościele? Zdumiewające słowaAbp Marek Jędraszewski neguje skalę pedofilii w kościele? Zdumiewające słowaCzytaj dalej

"Brunatna Księga" wydawana jest co roku od 23 lat. W 2019, wśród 248, zarejestrowanych przypadków przemocy, znalazła się wypowiedź metropolity.

Abp Marek Jędraszewski w "Brunatnej Księdze"

Autorzy "Brunatnej Księgi" opisują treść kazania, w którym Jędraszewski zawarł homofobiczne stwierdzenia, okoliczności jego wygłoszenia oraz reakcje na nie.

- Słowa Jędraszewskiego spotkały się z wieloma głosami krytyki i oburzenia. Pod kurią w Krakowie odbyły się pikiety na znak solidarności z osobami należącymi do mniejszości seksualnych. Dominikanin o. Paweł Gużyński zachęcał na swoim profilu na Facebooku do wysyłania listów do metropolity „z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji” z powodu wygłoszonego kazania. Według zakonnika wypowiedzi Jędraszewskiego „nosiły znamiona mowy nienawiści, stojąc w całkowitej sprzeczności z fundamentalną dla każdego chrześcijanina zasadą miłości do bliźniego”. W związku z tą inicjatywą prowincjał dominikanów podjął decyzję o ukaraniu o. Gużyńskiego i kazał mu udać się „do jednego z klasztorów kontemplacyjnych na trzytygodniową pokutę” - czytamy w "Brunatnej Księdze".

Autorzy publikacji przypominają, że duchowny podtrzymał swoje stanowisko w rozmowie z Jackiem Karnowskim oraz ks. Henrykiem Zielińskim, jaka ukazała się na łamach "Sieci".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Życie przerosło kabaret. Abp Jędraszewski podczas homilii mówił o prawach, które sam łamie

2. Ksiądz zaciągnął milion długu. Następnie przeszedł na emeryturę

3. Tadeusz Rydzyk ma plan na uczniów, którzy nie chcą chodzić na religię. Niech to będzie gorzki żart

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News