Abp Marek Jędraszewski. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 22 Sierpnia 2020

Abp Marek Jędraszewski znów znieważa ludzi. Obraża LGBT, mimo apelu papieża Franciszka, teraz z okazji nadchodzącego nowego roku szkolnego

Abp Marek Jędraszewski nie jest znany z głoszenia języka miłości, miłosierdzia czy współczucia do bliźniego. W jego rękach religia to bez wątpienia narzędzie do szerzenia nienawiści i napuszczania społeczeństwa na mniejszości. Zamiast pobłogosławić uczniów i ostrzec przed zagrożeniami związanymi z koronawirusem, znów napuszczał na środowisko LGBT.

"Tęczowa zaraza" to niestety słowa, z których abp Marek Jędraszewski jest znany. Zamiast edukować społeczeństwo i katolików, pogłębia niewiedzę porównując orientację seksualną do domniemanej ideologii, która nie istnieje. Dla wielu skojarzenie słowa "ideologia", którzy nie mają świadomości czym tak naprawdę do końca jest tożsamość płciowa człowieka czy orientacja - jest to przerażające i łączy się niestety z najgorszym. 

Jacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceJacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceCzytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski wykorzystuje wiarę przeciwko człowiekowi, mimo apelu papieża Franciszka

Jędraszewski miał wygłosić apel do dyrektorów szkół katolickich przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Jak powiadomiła "Gazeta Wyborcza", duchowny zamiast rozmów i rozważań na temat nauki, wykorzystał swój czas na szerzenie nienawiści i buntowanie społeczeństwo przeciwko uciśnionym, jakimi są tej sytuacji osoby należące do środowiska LGBT. Ostrzegał przed negatywnymi następstwami "ideologii gender i LGBT". Warto wspomnieć, że gender to płeć kulturowo-społeczna i kulturowy składnik tożsamości płciowej. Wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): „gender odnosi się do społecznie skonstruowanych cech kobiet i mężczyzn – takich jak normy, role i relacje między grupami kobiet i mężczyzn oraz między nimi. Różni się ona w zależności od społeczeństwa i może podlegać zmianom. Chociaż większość ludzi rodzi się albo jako mężczyźni, albo jako kobiety, uczy się ich odpowiednich norm i zachowań – w tym sposobu, w jaki powinni współdziałać z innymi osobami tej samej lub przeciwnej płci w gospodarstwach domowych, społecznościach i miejscach pracy. Kiedy jednostki lub grupy nie pasują do ustalonych norm płci, często spotykają się z napiętnowaniem, praktykami dyskryminacyjnymi lub wykluczeniem społecznym”. 

Papież Franciszek pilnie wzywa do zaprzestania szerzenia nienawiści za pomocą religii. Jak zareagują polscy hierarchowie?Papież Franciszek pilnie wzywa do zaprzestania szerzenia nienawiści za pomocą religii. Jak zareagują polscy hierarchowie?Czytaj dalej

Na Jasnej Górze w piątek miała miejsce Ogólnopolska Konfederacja Dyrektorów Szkół Katolickich. Choć abp Marek Jędraszewski zaczął od opowieści o życiorysie prymasa Stanisława Wyszyńskiego, to bardzo szybko zszedł na temat społeczności LGBT, którą reprezentują osoby nieheteronormatywne. Aby zwiększyć wagę nienawistnych słów, celowo nawiązał do adhortacji nazywanej magną charta Starego Kontynentu, która była sporządzona przez Jana Pawła II i mówiła o tzw. "gasnącej nadziei". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

– Wydaje się bowiem, że czasy, w jakich żyjemy, i związane z nimi wyzwania to okres zagubienia. Tylu ludzi sprawia wrażenie, że są zdezorientowani, niepewni, pozbawieni nadziei. Stan ducha wielu chrześcijan jest podobny. (…) Te słowa pochodzą sprzed 17 lat, w świetle tego, o czym mówiliśmy podczas konferencji, jakże bardzo są aktualne, jakże bardzo przejmujące w świetle ideologii gender i LGBT. Odcięcie od źródeł chrześcijaństwa, tworzące nowe prawa, nowe jutro, zagubione, ambiwalentne, pogrążone w agnostycyzmie i obojętności religijne – mówił bez zażenowania abp Marek Jędraszewski.

Jest to niezwykła niezgodność między głoszonym słowem bożym przez papieża Franciszka, który zamieścił dzisiaj wymowny wpis. "Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi" – czytamy w wiadomości papieża Franciszka. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Niemal cała Polska objęta alertami, będzie bardzo niebezpiecznie. Wydano ostrzeżenia
  4. Krzysztof Kononowicz znęcał się nad szczeniakiem podczas "patostreamu"? Skandaliczne nagranie
  5. Ogromna awaria w TVP, spaliły się serwery. "Emisja zagrożona", internauci komentują
  6. Ponad 670 osób nie żyje. Dramatyczna sytuacja nie ma końca. Świat przekazał złe wieści

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!