Abp Marek Jędraszewski przestrzega przed tzw. ideologią singli.. (zdj. ilustr.) Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. ilustr.) Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Września 2020

Abp Marek Jędraszewski znalazł kolejnego "wroga". Tym razem grzmi na singli

Abp Marek Jędraszewski raz po raz przestrzega wiernych przed zagrożeniami, jakie rzekomo stwarza dla nich zachodni świat. Po gender czy "ideologii LGBT" przyszła pora na tzw. ideologię singli. – Pełnię życia osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinny – przekonywał hierarcha podczas mszy odbywającej się w ramach 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyłączając ojca Rydzyka, trudno o bardziej kontrowersyjną postać w polskim Kościele katolickim niż abp Marek Jędraszewski. Znany ze swych słów o "tęczowej zarazie" wygłosił homilię w trakcie mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas swego wystąpienia, którego treść przytacza portal Gazeta.pl, hierarcha odnosił się m.in. do nauczania Jana Pawła II, który wskazywał, że "nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie".

Agnieszka Woźniak-Starak nie sprostała zadaniu? Bezlitosne komentarze, nie pozostawili suchej nitkiAgnieszka Woźniak-Starak nie sprostała zadaniu? Bezlitosne komentarze, nie pozostawili suchej nitkiCzytaj dalej

– Paradoksalnie, co jakiś czas w myśli europejskiej pojawiają się koncepcje takiego życia człowieka, według których powinien on być całkowicie izolowany wobec innych, żyjący własnym tylko życiem, skoncentrowanym na samym sobie – zaznaczył arcybiskup.

Abp Marek Jędraszewski o "ideologii singli"

Jako niesiące pewne zagrożenia hasła metropolita krakowski wskazał m.in. "bycie sobą" czy "realizowanie siebie samego, bardzo często kosztem innych ludzi", które jego zdaniem prowadzą do tego, że współczesny człowiek jest skoncentrowany wyłącznie na sobie. Według hierarchy istnieją obecnie pewne "agresywne materialistyczne i ateistyczne ideologie, które pragną wedrzeć się do serc i umysłów".

Maryla Rodowicz mocno zasmucona: Maryla Rodowicz mocno zasmucona: "Mam niską emeryturę". Co mają powiedzieć Polki i Polacy?Czytaj dalej

– Nie jesteśmy, jakby chcieli niektórzy dzisiaj, ludzkimi zwierzętami, obok zwierząt pozaludzkich. Jesteśmy ludźmi. Jesteśmy istotami stworzonymi na boży obraz i boże podobieństwo, nie na podobieństwo zwierząt. Na obraz Boga, który kocha – kontynuował Jędraszewski, cytowany przez Gazetę.pl. I dalej, przestrzegając przed nową, tajemniczą ideologią: – Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj najprzeróżniejszym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć właśnie jako te samotne wyspy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Pijesz kawę zaraz po przebudzeniu? Błąd, o pewnych godzinach zadziała na Ciebie zupełnie inaczej
 

Zdaniem arcybiskupa "ideologie gender i LGBT mówią nie o człowieku jako kobiecie i mężczyźnie, o ich płciowości związanej tak organicznie z ich życiem biologicznym", głoszą, że "bycie kobietą i mężczyzną to sprawa aktualnej decyzji, którą można za chwilę odwołać, a jednocześnie domagać się, aby ta nasza sprzeczna z biologią i zapisami prawa płeć, by ta decyzja była przez wszystkich uznawana i wszyscy przed nią nabożnie klękali". Całość, jak twierdzi hierarcha, nie ma nic wspólnego z zamysłem Boga.

Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO przekazało tragiczne informacje. Sytuacja wymyka się spod kontroli
  2. Nastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieci
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę 

Źródło: Gazeta.pl