Abp Marek Jędraszewski wystosował zaskakujący list.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Lipca 2020

Skandaliczny list Abp. Marka Jędraszewskiego z wezwaniem do głosowania na jednego słusznego kandydata. Oburzająca treść okrążyła media

Abp Marek Jędraszewski nie od dziś szokuje opinię publiczną. Jego słowa o "tęczowej i czerwonej zarazie" wciąż wywołują wiele kontrowersji. Tym razem przedstawiciel Kościoła katolickiego postanowił zaapelować do wiernych w sprawie II tury wyborów prezydenckich.

Kościół katolicki od lat oskarżany jest o jawne wspieranie i faworyzowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Plakaty Andrzeja Dudy na kościelnych kuriach, udostępnianie ambony dla przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, czy krytykowanie zwolenników opozycji to zaledwie część oburzających działań związku wyznaniowego. Abp Marek Jędraszewski postanowił wydać swoje rekomendacje w sprawie II tury wyborów prezydenckich.

Czy zostanie wprowadzony podatek od osób, które nie posiadają dzieci? Zdecydowana reakcja Andrzeja DudyCzy zostanie wprowadzony podatek od osób, które nie posiadają dzieci? Zdecydowana reakcja Andrzeja DudyCzytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski prosi o poparcie kandydata "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła"

Metropolita krakowski w mocnych słowach zaapelował do katolików. Poprosił on o wsparcia polityka "którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie

2. Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Sprawą zajęła się policja. Tragedia, która nie mieści się w głowie 

Abp Marek Jędraszewski poprosił katolików o wzięcie udziału w nadchodzącym głosowaniu.  "W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich" - apeluje metropolita. W swoim piśmie odniósł się też do Jana Pawła II.

"Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność. Wolność bowiem \'stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać" - czytamy w piśmie hierarchy.

Poniżej umieszczamy screen pełnej treści listu z portalu Diecezja.pl.

Abp Marek Jędraszewski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dodatkowe prawie 13 tys. zł do emerytury już pewne. Jest podpis prezydenta, zyska ponad 70 tys. osób
  2. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Fantastyczne nagranie. Stworzył latającego drona z klocków Lego

Źródło: [Wirtualna Polska]