Abp Marek Jędraszewski miłość. Flickr / Joanna Adamik / Archidiecezja KrakowskaŹródło: Flickr / Joanna Adamik / Archidiecezja Krakowska
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 5 Marca 2020

Będzie mówił o "męskiej zdolności kochania". Abp Jędraszewski nawet się nie kryje

Abp Marek Jędraszewski pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim Kościele. Duchowny wkrótce weźmie udział w nabożeństwie, w którym będzie opowiadał zebranym o "męskiej zdolności kochania". Sprawa szybko wzbudziła emocje komentatorów.

Abp Marek Jędraszewski znany jest polskiej opinii publicznej głównie przez pryzmat swych słów o "tęczowej zarazie". Duchowny nie stroni od tematów związanych z seksualnością i życiem emocjonalnym wiernych, często i bezpardonowo atakując grupy, z którymi się nie zgadza. Duże kontrowersje budzi więc jego planowany udział w nietypowym nabożeństwie.

8 marca Jędraszewski pojawi się na organizowanych w Krakowie "Męskich Gorzkich Żalach", inicjowanych przez "Drogę Odważnych". W opisie wydarzenia znajdujemy informacje dotyczące tego, jakie tematy zostaną poruszone z ambony.

Psy policyjne zginęły w tragicznych okolicznościach. Właśnie uczczono ich pamięć w poruszający sposóbPsy policyjne zginęły w tragicznych okolicznościach. Właśnie uczczono ich pamięć w poruszający sposóbCzytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski będzie tłumaczył "męską zdolność kochania"

- Mówi się, że nam mężczyznom trudno jest okazywać miłość. Świat emocji i uczuć to dla wielu z nas bariera nie do przeskoczenia. Do jakiej miłości zdolny jest współczesny mężczyzna i co to znaczy kochać po męsku? - pytają organizatorzy nabożeństwa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Niewyobrażalny skandal w popularnej lodziarni. Lepiej uważajcie, konsekwencje mogą być straszne

Co ciekawe, właśnie na to pytanie przed zebranymi odpowie abp Marek Jędraszewski. Jak donoszą media, duchowny weźmie udział w nietypowych gorzkich żalach i odniesie się do głównego motywu, wyznaczonego przez ich organizatorów. Jak twierdzi wielu komentujących, wydarzenie może stać się dla niego okazją do wygłoszenia twierdzeń podobnych do tych, z których zasłynął. Tego, czy tak właśnie się stanie, dowiemy się już za trzy dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka afera w świecie futbolu. Śledczy przeszukali biura uczestników Ligi Mistrzów
  2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News