Abp Marek Jędraszewski. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 1 Czerwca 2020

Abp Marek Jędraszewski naraża zdrowie wiernych? Wydał apel

Abp Marek Jędraszewski wystosował apel do wiernych w związku ze zbliżającym się świętem Bożego Ciała. Krakowski hierarcha zachęca w nim do masowego udziału w procesjach organizowanych przez parafie. W jego archidiecezji zostanie zorganizowana centralna procesja. Co roku biorą w niej udział tysiące wiernych.

Ograniczenia w ilości wiernych uczestniczących w obrzędach religijnych zostały zniesione niedawno, w czwartym etapie luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Tragiczne doniesienia obiegły media. Nie żyje b. poseł, przykre informacjeTragiczne doniesienia obiegły media. Nie żyje b. poseł, przykre informacjeCzytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski apeluje do wiernych

Opublikowany dziś przez biuro prasowe Archidiecezji Krakowskiej apel abp. Jędraszewskiego wzbudził spore kontrowersje. Niektórzy pytają o to, czy w sytuacji w której wciąż mamy do czynienia z dziennymi przyrostami zachorowań idącymi w setki decyzja o namawianiu wiernych do licznego uczestnictwa jest na pewno odpowiedzialnym i przemyślanym posunięciem. Warto jednak zaznaczyć, że arcybiskup wyraźnie zwraca wiernym uwagę o konieczności zachowania nowego reżimu sanitarnego - "Konieczne będzie przy tym zachowanie wymaganych wspomnianymi przepisami środków bezpieczeństwa, tj. utrzymywanie odpowiednich odległości między uczestnikami procesji (minimum 2 metry) lub zasłanianie ust i nosa." - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel
2. Podróżujesz samochodem? Za brak jednego elementu przewidziane są wysokie kary

Stanowisko w sprawie organizacji procesji z okazji Bożego Ciała zajęła również Archidiecezja Katowicka: - "Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, możliwe będzie zorganizowanie procesji Bożego Ciała" - czytamy w komunikacie Abp. Witolda Skworca. W związku z tym, że sytuacja na śląsku wciąż jest bardzo daleka od opanowanej, masowe skupiska ludzi będą w ocenie wielu osób stanowiły duże zagrożenie epidemiologiczne. W województwie śląskim zanotowano 8448 przypadków koronawirusa. Zmarło 211 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 219 tys. Polaków wciąż czeka na odszkodowanie. Jeśli jesteś w tej grupie, nie mamy dla ciebie dobrej wieści
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Bałkański kraj od dziś dostępny dla turystów. Przyjmie także Polaków

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News