abp marek jędraszewski. Youtube.com/Radio MaryjaŹródło: Youtube.com/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 1 Marca 2020

Protest przeciwników abp Jędraszewskiego podczas mszy świętej. Interweniowała policja

Abp Marek Jędraszewski przyjechał z Krakowa do Warszawy, aby odprawić mszę świętą. Niestety czekało go niemiłe spotkanie. Przed kościołem pojawiła się społeczność LGBT, którą notorycznie obraża i szkaluje.

Wszyscy pamiętamy słynne słowa o "tęczowej zarazie", które zraniły nie tylko osoby ze środowiska LGBT, ale również ich przyjaciół i rodziny. Każdy przejaw pogardzania drugim człowiekiem powinien być potępiany.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", metropolita krakowski przybył do stolicy na specjalne zaproszenie warszawskiej parafii. Msza święta była odprawiana ku czci żołnierzy wyklętych. 

Z kim spotykał się Jarosław Kaczyński? Ujawniamy jego miłość z przeszłościZ kim spotykał się Jarosław Kaczyński? Ujawniamy jego miłość z przeszłościCzytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski spotkał przeciwników przed kościołem

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Na widok manifestacji policja otoczyła kościół kordonem. Funkcjonariusze bezpodstawnie nie pozwolili jednej z osób wkroczyć na teren kościoła. Prostestujący prosili o interwencję wobec kontrmanifestantów, którzy obrażali zebranych.

- Zgromadziliśmy się w celu wyrażenia sprzeciwu wobec kultu Żołnierzy Wyklętych i jego obecności w polskim kościele. Nie można tolerować sytuacji, w której - po pierwsze - obchodzone jest kuriozalne święto, które gloryfikuje niestety także zbrodniarzy takich jak "Bury" czy "Łupaszka", którzy urządzali czystki etniczne m.in. na Białorusinach, po drugie zaś - msza ta jest odprawiana przez nienawistnego arcybiskupa, który znany jest z próby przeniesienia odpowiedzialności i uwagi opinii publicznej z problemu pedofilii w kościele na wygenerowane przez ten kościół wojny ideologiczne - powiedział dla WTV Aleks Polak, jeden z organizatorów protestu.

"Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego", "Dymisja subito", "Abp Jędraszewski przekazujesz znak nienawiści" - to tylko część haseł, jakie można było zobaczyć podczas protestu. Zebrani przekazali swoje poglądy jasno, sprzeciwiając się kultowi siły, przemocy oraz nienawiści. Wszystko to ich zdaniem jest obecne w wypowiedziedziach i postępowaniu duchnownych z Kościoła katolickiego.

"Sprzeciwiamy się kultowi siły, przemocy i nienawiści, który tak mocno widoczny jest w wypowiedziach i działaniach duchownych katolickich, oraz ich fantazjom o świecie bez mniejszości i obywatelach bez praw" - napisali organizatorzy warszawskiego protestu.

Warto wspomnieć, że abp Jędraszewski znany jest głównie z głoszenia homofobicznych i nienawistnych homilli. Szczuje na ateistów, feministki i ekologów. Regularnie obraża osoby ze środowiska LGBT, potępiając ich w każdym aspekcie. 

"Nie można dalej tolerować agresji, która obecna jest w polskim Kościele, policji, prokuraturze, na stadionach piłkarskich i ulicach polskich miast. Zniknąć musi przyzwolenie dla działań takich jak abp. Jędraszewskiego - czy choćby też Prezydenta RP, który honorowym patronatem objął obchody rocznicy powstania kolaboracyjnej Brygady Świętokrzyskiej" - zaznaczają organizatorzy.

Organizatorami prostestu byli: Warszawski Strajk Kobiet, Bart Staszewski, Aleks Polak oraz Dariusz Andrzej Woszczyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Porusza się na wózku i pracuje na lotnisku. Piesek podbija serca podróżnych z całego świata
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "Zboczenia, wprowadzanie w nienormalność"
  6. Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów