Abp Marek Jędraszewski nie był obecny na modlitwie za ofiary księży pedofilów.. flickr.com/Joanna Adamik/Archidiecezja KrakowskaŹródło: flickr.com/Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Marca 2020

Wcześniej krzyczał o "tęczowej zarazie". Abp Jędraszewski nie pojawił się na modlitwie za ofiary księży pedofilów

Abp Marek Jędraszewski nie był obecny na piątkowej modlitwie za ofiary księży pedofilów. Dlaczego nie wziął w niej udziału? Jego absencję skomentowała posłanka Lewicy, Joanna Senyszyn.

W piątek w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich odbyło się nabożeństwo, podczas którego modlono się za ofiary księży pedofilów. Zabrakło jednej, ważnej osoby, której obecności jak najbardziej można było oczekiwać. Dlaczego abp Marek Jędraszewski nie pojawił się na tym szczególnym wydarzeniu? Czy był ku temu jakiś wyraźny powód?

Rydzyk wpadł w nagłą furię. Rydzyk wpadł w nagłą furię. "To się zawsze nazywało zboczenia!"Czytaj dalej

Abp Marek Jędraszewski nie wziął udziału w modlitwie za ofiary księży pedofilów. Komentarz Joanny Senyszyn

Zgodnie z zaleceniem polskiego Episkopatu pierwszy piątek Wielkiego Postu był dniem modlitw za wszystkie osoby, które doświadczyły krzywdy w postaci wykorzystania seksualnego przez duchownych. Na nabożeństwie w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich zabrakło jednak tego dnia abp. Marka Jędraszewskiego.

Do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się Joanna Senyszyn, posłanka Lewicy.

"Czy abp Jędraszewski jest opętany i to diabeł nie pozwala mu już po raz kolejny uczestniczyć w nabożeństwie pokutnym za pedofilskie przestępstwa księży? Czy to tylko typowa dla hierarchów buta, bezczelność, poczucie bezkarności i zwyczajne chamstwo?" - napisała na Facebooku Joanna Senyszyn.

Powód absencji abp Jędraszewskiego podczas tych modlitw pozostaje nieznany. Warto zaznaczyć, że metropolita krakowski w przeszłości już raz nie wziął udziału w podobnym nabożeństwie, które odbyło się w lutym 2019 r. podczas watykańskiej konferencji poświęconej pedofilii w Kościele. Zamiast uczestniczyć w modlitwach, abp Marek Jędraszewski wolał w tym czasie udać się do Fatimy.

Jak widać są sprawy ważne i ważniejsze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ma piętnaścioro dzieci, jedenaścioro właśnie jej odebrano. Nikt nie zna powodu
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Abp Jędraszewski znany jest ze swojego lekceważącego stosunku i takiego samego podejścia do tego typu delikatnych spraw. W zeszłym roku na antenie TV Republika stwierdził chociażby, że "ilość tych naprawdę bardzo złych zdarzeń w przypadku księży sięga zaledwie kilku procent".

"Robi się z duchownych osoby ponoszące wyłączną odpowiedzialność za ten odrażający proceder. Tymczasem w skali jest bardzo mała liczba winnych" - powiedział w rozmowie z TV Republika abp Marek Jędraszewski.

Warto także przypomnieć, że to właśnie abp Marek Jędraszewski krzyczał o "tęczowej zarazie", czym wywołał wiele kontrowersji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Przerażony 3-latek utknął w windzie w przejściu podziemnym. Pomoc przybyła w samą porę
  5. Agata Duda wezwana do tablicy. Powinna zareagować?
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie

Źródło: o2