Abp Gądecki przypomniał wiernym o przestrzeganiu reguł sanitarnych.. flickrŹródło: flickr
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Czerwca 2020

Abp Gądecki w zaskakujących słowach o wakacjach. Zaskakująca teza duchownego, której nikt się nie spodziewał

Abp Gądecki zaapelował do wiernych, by w trakcie wakacji pamiętali o przestrzeganiu reguł sanitarnych. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski upomniał, by w czasie nabożeństw zasłaniać usta oraz nos. Hierarcha wskazał, że o przypominanie o restrykcjach poprosił pozostałych kapłanów, jednocześnie wspominając o wydawaniu komunii na rękę.

W przytaczanym przez Interię specjalnym komunikacie wystosowanym przez biuro prasowe Episkopatu Polski możemy przeczytać o zwróceniu uwagi przez hierarchę, że epidemia nadal się nie skończyła i należy pamiętać o przestrzeganiu zasad zalecanych przez sanepid oraz Ministerstwo Zdrowia.

Bp Jan Szkodoń oskarżony o molestowanie. Pilna i nagła interwencja Watykanu, wstyd na cały świat, sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoBp Jan Szkodoń oskarżony o molestowanie. Pilna i nagła interwencja Watykanu, wstyd na cały świat, sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Abp Gądecki: "Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku"

Abp Stanisław Gądecki zastrzegł, że wierni powinni czuć odpowiedzialność za siebie oraz zdrowie innych osób, a co za tym idzie – stosować się do zaleceń dotyczących minimalizowania skutków epidemii koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znowu w akcji "kobiety chłopieją, a mężczyzna miękki i ciepły". Poniża kobiety do granic możliwości, bo uważa, że może
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

"Przypominam, aby podczas nabożeństw – oprócz celebransów – wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos", zwrócił uwagę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski cytowany przez Interię, jednocześnie podkreślając, że należy pamiętać o dystansie społecznym oraz dezynfekcji rąk.

Abp Gądecki zaznaczył ponadto, że niezbędne jest umożliwienie biorącym udział w nabożeństwach wiernym przyjmowania komunii świętej na rękę, celem uniknięcia zbędnego zagrożenia. Na zakończenie życzył udanych oraz bezpiecznych wakacji. "Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych", napisał hierarcha.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia prezydent Polski? Wszystko zależy od jednej rzeczy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: Interia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News