Abp Gądecki opowiada o Netflixie. East News/Piotr MoleckiŹródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 4 Listopada 2020

Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"

Niezwykle ciekawą opinię wyraził w rozmowie z Katolicką Agencją Prasową metropolita poznański abp Gądecki. Odniósł się m.in. do kontrowersyjnej decyzji TK dotyczącej zakazu aborcji embriopatologicznej. Protesty, których wynikiem było to postanowienie są jego zdaniem inspirowane przez kulturę medialną promowaną m.in. przez serwisy streamingowe takie jak Netflix.

Abp Gądecki poszukuje źródeł protestów na polskich ulicach w bardzo nietypowych miejscach. Zdaniem hierarchy, za wszystko odpowiedzialne są media, które optują za konkretną ideologią, jego zdaniem, wypaczającą umysły młodych ludzi. Jednym z zagrożeń dla współczesnych dzieci, jest zdaniem duchownego filmowy serwis streamingowy Netflix.

Dzisiaj może być niebezpiecznie, w większości rejonów kraju. Trzeba się przygotowaćDzisiaj może być niebezpiecznie, w większości rejonów kraju. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Abp Gądecki vs Netflix 

W rozmowie, jaką z przewodniczącym KEP abp Gądeckim przeprowadziła Katolicka Agencja

Informacyjna, poruszane były bieżące, ważne dla polskiego życia publicznego tematy. Nie sposób więc było nie odnieść się do kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zakazu przerywania ciąży w przypadku znacznego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. 

Abp Gądecki w jasny sposób opowiadał się za słusznością orzeczenia TK i cieszył się, że poczyniono ten, jego zdaniem, "wielki, pozytywny krok cywilizacyjny". 

- Z perspektywy wiary życie człowieka jest święte i nienaruszalne, a piąte przykazanie Dekalogu: „Nie będziesz zabijał!”, nakazuje szacunek wobec nienaruszalności i nietykalności życia. W tej kwestii Kościół nie może iść na żaden kompromis, ponieważ stałby się winnym kultury odrzucania, która jest dzisiaj tak bardzo rozpowszechniona. Dlatego z uznaniem przyjąłem decyzję Trybunału Konstytucyjnego - mówił abp Gądecki.

Zadziwiające sceny w programie TVP na żywo. Nie mogli powstrzymać gościa, nikt się nie spodziewałZadziwiające sceny w programie TVP na żywo. Nie mogli powstrzymać gościa, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Rozmowa o decyzji TK w prostej linii poprowadziła rozmówców do tematu protestów, które od wielu dni odbywają się na ulicach prawie wszystkich polskich miast. Kobiety niezgadzające się na łamanie ich podstawowych praw organizują manifestacje, zrzeszając się pod sztandarami Strajku Kobiet. Powodem tych protestów, są zdaniem abp Gądeckiego, niewłaściwe wartości etyczne, wprowadzone w życie młodych ludzi m.in. przez... Netflix. 

Netflix winny negatywnego nastawienia młodzieży do Kościoła?

Postawy "przeciwko życiu", na jakie powołuje się w swoich słowach abp Gądecki mają wg. niego przyczynę w złym wpływie jaki na młodzież wywierają media. Zapytany o to, czy to właśnie środki społecznego przekazu są powodem negatywnego stosunku młodych ludzi do Kościoła, duchowny nie miał żadnych wątpliwości. 

- Dzisiejsi młodzi dźwigają w sobie balast dzisiejszej kultury medialnej - mówił w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej abp Gądecki. 

Duchowny nie zamierzał też wzbraniać się przed podaniem nazwy medium, które jego zdaniem wywołuje negatywne postawy wśród polskiej młodzieży. O zły wpływ na dzieci oskarżył jeden z najpopularniejszych filmowych serwisów streamingowych na świecie, Netflix. 

- Dzisiaj, w dobie drugiej rewolucji komunikacyjnej, niemalże każdy serial dla młodzieży na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości. Przeciwnicy wykorzystują obficie kanały dystrybucji treści i formowania sumień, które są mało używane w Kościele - powiedział abp Gądecki. 

DZISIAJ GRZEJE: 1.Ktoś zakradł się na grób rodziny polskiej polityk i dokonał przykrego czynu. Pokazała zdjęcia
2. Anglicy też szykują się na lockdown. Ustawiają się w kolejkach za jedną rzeczą
3. Matka wyjaśniała, że zapomniała o chłopcu i sama zaczęła go szukać. Przerażający przypadek w Sosnowcu

Duchowny odniósł się również do wielu innych internetowych serwisów, mówiąc że "młode pokolenia kształtowane są przez narzędzia takie jak Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Netflix i inne platformy streamingowe, oraz media społecznościowe." 

Abp Gądecki deprawacji młodzieży dopatruje się również w grach komputerowych i dziełach filmowych, które jego zdaniem tworzone są przez "marksistów kulturowych". Metropolita poznański zaznaczył także, że protesty na ulicach polskich miast to porażka narodowego systemu szkolnictwa. 

Mimo wszystko trzeba przyznać, że abp Gądecki wykazuje się dużą znajomością mediów, z którymi styczność ma współczesna młodzież, przeciwnie do chociażby biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który całkiem niedawno złego wpływu na dzieci dopatrywał się w oglądanych przez nie... reklamach piwa w telewizji. 

źródło: poznan.wyborcza.pl, radiomaryja.pl

Fatalne wieści dla Andrzeja Dudy. Nie ma wątpliwości, wyniki pokazały wszystkoFatalne wieści dla Andrzeja Dudy. Nie ma wątpliwości, wyniki pokazały wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne informacje dla rodziców, w życie wchodzą nowe obostrzenia. Czy przedszkola zostaną zamknięte?
  2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
  3. Fundacja Kai Godek maniakalnie żąda publikacji wyroku TK. Stworzyła petycję do premiera
  4. Poruszające do łez sceny na pogrzebie Dariusza Gnatowskiego. Żona sama niosła trumnę
  5. "Kobieta ma w brzuchu płód, a pan hamburgera". Ostro jak nigdy na antenie Polsat News
  6. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
  7. Nietypowa akcja serwisowa Renault. Do "naprawy" wystarczy marker

Źródło: [Wirtualne Media]