Film "Nieplanowane" a aborcja
Źródło:Facebook
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Października 2019

Wiesz, na jaki film ksiądz zabiera twoje dziecko? Akcja, o której musi wiedzieć każdy rodzic

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny ostrzega przed akcją, organizowaną przez księży i katechetki w polskich szkołach. W internecie krążą informacje o organizowanych przez duchownych klasowych wycieczkach, których celem jest udział w projekcji filmu "Nieplanowane".

Na ekrany kin wchodzą właśnie "Nieplanowane". Obraz opowiada historię Abby Johnson, młodej kobiety, która zatrudnia się w klinice aborcyjnej. Jej kariera, pod wpływem wstrząsających doświadczeń, obraca się o 180 stopni. Główna bohaterka staje po stronie pro-life. Produkcja porównywana jest z "niemym krzykiem" a o jej charakterze wiele mówi fakt, iż pod patronatem Episkopatu, otrzymała nagrodę Prezydenta RP w kategorii „Film, który zmienia życie”.

Włos na głowie się jeży. Ujawniono kolejne skandaliczne fakty nt. zachowania abp GłódziaWłos na głowie się jeży. Ujawniono kolejne skandaliczne fakty nt. zachowania abp GłódziaCzytaj dalej

Już teraz w internecie pojawiają się informacje, jakoby zatrudnieni w szkołach duchowni planowali klasowe wycieczki na premierę filmu. Ponieważ nie każdy rodzic zainteresowany będzie udziałem swojego dziecka w tego typu projekcji, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zaprojektowała alternatywne oświadczenia. Planowane są również niezależne pikiety i manifestacje przeciwko filmowi.

Wiesz, na co Twoje dziecko idzie do kina?

Federa przygotowała specjalne oświadczenia dla osób, które nie chcą, aby ich dzieci uczestniczyły w seansie "Nieplanowanych". Warto tutaj wspomnieć, że Polski dystrybutor "oferuje" go dla osób powyżej 15. roku życia, by, jak komentuje to Federacja, zapewnić sobie zysk z wycieczek szkolnych.

Poniżej przytaczamy treść oświadczenia które znajdziecie również na fanpage`u Federy.

Działając jako przedstawiciel ustawowy ucznia/uczennicy /imię i nazwisko/ uczęszczającego/uczęszczającej do klasy XXX w tut. Szkole, oświadczam, iż nie wyrażam zgody na (ewentualny) udział mojego dziecka w projekcji filmu „Nieplanowane” (reż. Cary Solomon, Chuck Konzelman, Rafael Film, 2019) ani w zajęciach, warsztatach, spotkaniach, pogadankach, wykładach lub dyskusjach na jego temat, jako wykraczających poza program nauczania.
Nierespektowanie mojej decyzji zostanie uznane za podstawę do wystąpienia przeciwko szkole z powództwem o ochronę dóbr osobistych (art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego) oraz do złożenia zawiadomienia do właściwych organów administracyjnych.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News