500 plus z wyższym progiem dochodowym.. Pixabay/Fz
Źródło: Pixabay/Fz
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Stycznia 2020

Długo wyczekiwane zmiany w końcu wchodzą w życie. 500 plus z wyższym progiem dochodowym

500 plus z wyższym progiem dochodowym. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowała o zmianach w programie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ile wyniesie nowy próg dochodowy?

500 plus z wyższym progiem dochodowym. Zmiany w programie

Z każdym nowym rokiem zwykle wchodzą w życie różne zmiany i nowe zasady. Wiele z nich dotyczy programu 500 plus oraz emerytur i rent. Teraz szykują się zmiany zasad w programie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Rząd podnosi próg dochodowy. O wszystkim poinformowała Polską Agencję Prasową Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O ile wzrośnie nowy próg dochodowy i komu dokładnie przysługuje?

Wynajmujesz mieszkanie? 2020 rok nie przynosi dobrych wieściWynajmujesz mieszkanie? 2020 rok nie przynosi dobrych wieściCzytaj dalej

- W związku z waloryzacją emerytur i rent próg dochodowy przy świadczeniu dla osób niesamodzielnych wzrośnie z 1600 zł do 1700 zł. - informuje PAP Marlena Maląg.

Program 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wszedł w życie 1 października 2019 r. Jak szacuje rząd, do tej pory na 500 zł mogło liczyć w sumie 850 tys. osób.

Świadczenie przyznawane jest osobom, które ukończyły 18 lat i mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności oraz są niezdolne do samodzielnej egzystencji. Do tej pory ich dochód miesięczny nie mógł przekraczać 1600 zł brutto.

Z danych ZUS wynika, że do grudnia wnioski złożyło 620 tys. osób. Jak mówiła prezes prof. Gertruda Uścińska, od września do doradców emerytalnych ZUS zwróciło się ponad 2 mln osób zainteresowanych tym świadczeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Bardzo mocny apel Martyny Wojciechowskiej do Polaków o tragedii w Australii. Daje do myślenia i wyciska łzy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI