500 plus. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Grudnia 2019

Nie będzie kolejnych 500 plus. Oficjalne stanowisko resortu

500 plus było, niezależnie od tego, jak oceniamy obóz rządzący, świadczeniem rewolucyjnym. Dzięki niemu Prawo i Sprawiedliwość złapało wiatr w żagle, podczas kampanii 2015 roku i poszło za ciosem, oferując m.in. 300 zł na wyprawkę szkolną. Wygląda na to, że więcej tego rodzaju, bezpośrednich świadczeń, już nie będzie.

Na temat socjalnych planów obozu rządzącego wypowiedziała się ostatnio Jadwiga Emilewicz. Minister rozwoju uchodzi za osobę, która nie obstaje na siłę przy partyjnym "przekazie dnia" i to właśnie na jej barki spada przekazywanie informacji najmniej wygodnych. Tak mogło być i tym razem, kiedy odniosła się do kwestii świadczeń socjalnych.

Nie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiaryNie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiaryCzytaj dalej

500 plus: kolejnych świadczeń tego rodzaju już nie będzie

Emilewicz przyznała wprost, że "nowych 500 plus nie będzie". Zwłaszcza, w kontekście walki z niżem demograficznym. Minister najwidoczniej zauważyła że, nie odbierając świadczeniu pozostałych zasług, 500 plus nie spełniło swojego podstawowego założenia. Dzietność w Polsce stoi w miejscu.

W wywiadzie, udzielonym na łamach "Business Insider", Emilewicz przekonywała, że w kraju potrzebna jest "zmiana kulturowa". Szefowa resortu rozwoju rozumie ją, jako promowanie mody na rodzinę, która zagościła już w Stanach Zjednoczonych i Francji. Od teraz rząd, a zwłaszcza, pełnomocnik ds. polityki demograficznej, skoncentrować się ma na wspieraniu dużych rodzin.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jacek Sasin adresatem listu. Skala patologii w Spółkach Skarbu Państwa przeraża

2. Psy świadomie manipulują ludźmi? Niesamowite odkrycie zmienia pojęcie o czworonogach

3. Emerytura już po 35 latach stażu? Trwają prace nad projektem

4. Jak to możliwe? Rafał Betlejewski ukarany za swój projekt

5. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy

6. Sąsiadka bohaterskiego Polaka z Londynu ujawnia o nim całą prawdę. Niebywałe