500 plus będzie wypłacone jeszcze przed świętami.. pixabay/TygZamŹródło: pixabay/TygZam
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Grudnia 2019

Czy 500+ zostanie wypłacone przed świętami? Mamy informacje

500+ za grudzień? Wszystko wskazuje na to, że polskie rodziny mogą liczyć na wypłatę jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Nie powinno więc zabraknąć wystarczającej ilości pieniędzy na prezenty pod choinkę, zapewniają urzędnicy.

Jak donosi "Super Express", rodziny, którym przysługuje 500 plus, nie muszą obawiać się opóźnień, jeśli chodzi o wypłaty świadczeń za grudzień. Samorządowcy zapewniają, że pieniądze trafią do nich jeszcze przed świętami.

Czy bezdzietni i single będą płacić podatek? Bykowe, jako alternatywa dla 500 plusCzy bezdzietni i single będą płacić podatek? Bykowe, jako alternatywa dla 500 plusCzytaj dalej

500+ za grudzień - kiedy wypłaty?

Jak zapewniają urzędnicy z niemal każdego województwa, pieniądze na pewno zostaną wypłacone do świąt.

- "Harmonogram na wypłaty świadczenia wychowawczego 500+ za grudzień został uzgodniony ze wszystkim wojewodami" - mówi rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Sylwia Jurgiel.

- "Wypłaty zaplanowano tak, by środki mogły zostać w sposób płynny przekazane do wszystkich rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia" - dodaje.

Spać spokojnie mogą także rodziny z innych województw kraju.

- "W województwie pomorskim rodziny otrzymają świadczenia 500+ przed świętami Bożego Narodzenia" - zapewniają urzędnicy z Pomorza.

Podobnego zdania są przedstawiciele urzędu wojewódzkiego z Warmii i Mazur, a w Lubuskiem pieniądze powinny trafić do rodziców najpóźniej do 13 grudnia.

Wiele więc wskazuje na to, że rodzice bez obaw mogą planować zakupy prezentów świątecznych dla swoich dzieci, już z uwzględnieniem dodatkowych, pewnych 500 złotych.
Warto przypomnieć, że obawy te mogą być jak najbardziej zrozumiałe, gdyż przy pierwszych wypłatach na nowy cykl rozliczeniowy dochodziło wówczas do wielu opóźnień. Tym razem jednak sytuacja ma być inna i pieniądze mają trafić na konta na czas.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"

4. Emerytury w 2020 będą wyższe. Wiemy, o ile dokładnie

5. Tadeusz Rydzyk nie dotarł na urodziny Radio Maryja. Jego tłumaczenie powala

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News