500 plus. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Lutego 2020

Nowe 500 plus dla rodzin z dziećmi. Jest zapowiedź

500 plus ma się już nie powtórzyć - Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju zapowiedziała że rodziny będą wspierane poprzez ulgi a nie bezpośrednie świadczenia. Właśnie zapowiedziała pierwsze tego typu rozwiązanie. Zyskać mają rodzice, posiadający co najmniej trójkę dzieci. Choć rodziny nie dostaną kolejnych 500 zł do ręki, dokładnie taką kwotę mogą oszczędzić.

– W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus, ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny – powiedziała jakiś czas temu minister rozwoju w rozmowie z "Business Insider". Wygląda na to, że Emilewicz nie rzuca słów na wiatr. Na łamach "Super Expressu" przedstawiła założenia nowego programu dla rodzin 2+3.

Rząd będzie milczeć na ten temat. Nici z godnego życia na emeryturze z dodatkamiRząd będzie milczeć na ten temat. Nici z godnego życia na emeryturze z dodatkamiCzytaj dalej

500 plus w nowej odsłonie

Emilewicz przyznała, że rząd rozważa dodatkowe wsparcie na większe mieszkania dla rodzin 2+3. Ma się ono wyrażać w 500 zł ulgi przy czynszu.

- Zakładam, że moglibyśmy tę kwotę zwiększyć. To byłoby duże wsparcie, bo mówimy o comiesięcznym, każdorazowym dodatku do czynszu - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Użytkownicy diesli mogą być naprawdę źli. Będą poważnie przepłacać za ropę

2. LOT podjął decyzję ws. lotów do Chin. Nalegało wielu Polaków

3. Zły czas dla Patryka Jakiego. Policja weszła do mieszkania jego brata, usłyszał zarzuty

4. Tomasz Sekielski nie wytrzymał. Kurski straci nerwy widząc, co wymyślił

5. Nastolatka walczy o życie żubra. Wydano na niego wyrok, każdy może pomóc

6. Sytuacja jest poważna, mała córeczka gwiazdora disco polo w szpitalu. "Prosimy o modlitwę"