. PIOTR GAJEK/East News
Źródło: PIOTR GAJEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Stycznia 2020

Rzesze Polek i Polaków mogą skorzystać. Wyższe progi przy 500 plus

500 plus jest jednym z najbardziej rewolucyjnych programów socjalnych ostatnich lat. Nie tylko ulega ono ciągłej aktualizacji, ale i rozciągane jest na kolejne grupy społeczne. Dzięki protestom niepełnosprawnych i ich opiekunów, również osoby niezdolne do w pełni samodzielnej egzystencji uzyskały dodatkowe 500 zł.

Sejm uchwalił ustawę o zmianie zapisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Nic nie wskazuje, aby głosowanie w Senacie miało przekreślić plany wdrożenia zapisanych w niej rozwiązań. Ustawa przewiduje m.in. zwiększenie progu przychodu dla osób niepełnosprawnych ubiegających się o dodatkowe pieniądze.

Wypłynął skandaliczny dokument. Tak duchowni chronią się przed oskarżeniami o pedofilięWypłynął skandaliczny dokument. Tak duchowni chronią się przed oskarżeniami o pedofilięCzytaj dalej

500 plus dla niepełnosprawnych: Podwyższono próg

Wywalczone dzięki protestom świadczenie, wypłacane jest tylko przy spełnieniu konkretnych warunków. Do tej pory osoby, które ukończyły 18 lat i których niezdolność do samodzielnej egzystencji została stwierdzona, mogły pobierać dodatkowe 500 zł, jeśli suma pozostałych przysługujących im świadczeń, nie przekraczała 1600 zł. Teraz próg ten zostanie podniesiony.

Beneficjenci świadczenia, otrzymujący inne rodzaje zapomogi, dostaną wyrównanie do 1700 zł. Co istotne, nie będą musiały składać w tej sprawie odrębnego wniosku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom