500 plus perfidnie wykorzystane przez kobietę w celu oszustwa pieniężnego?. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Maja 2020

Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych

500 plus perfidnie wykorzystane przez kobietę w celu oszustwa pieniężnego? Według prokuratury łupem mogły paść m.in. pieniądze przeznaczone na to świadczenie. Kobieta była pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie (woj. świętokrzyskie). Sprytnym sposobem wyłudzić mogła nawet ponad 1,3 mln zł z funduszy społecznych.

Urzędniczka z Łoniowa w województwie świętokrzyskim miała wyłudzić nawet 1,3 mln zł, wykorzystując w tym celu m.in. świadczenie 500 plus. O sprawie donosi Radio Zet.

Tadeusz Rydzyk może mieć problemy? Widzowie chcą pozbyć się Telewizji TrwamTadeusz Rydzyk może mieć problemy? Widzowie chcą pozbyć się Telewizji TrwamCzytaj dalej

500 plus perfidnie wykorzystane przez kobietę w celu oszustwa pieniężnego?

Jak poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz, 17 kwietnia do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędniczkę.

Według ustaleń śledczych jedna z pracownic OPS w Łoniowie, która była odpowiedzialna m.in. za przygotowywanie wypłacania świadczeń socjalnych, wprowadzała do systemów elektronicznych fałszywe dane, a następnie przyznane na tej podstawie pieniądze kradła, wpłacając na swoje konto bankowe. Proces ten miał trwać kilka lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
2. Biedronka na celowniku związkowców. Sieć się naraziła, szykują się kontrole Państwowej Inspekcji Pracy

12 maja na polecenie prokuratora doszło do zatrzymania 40-letniej Doroty K. i doprowadzono ją do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu. Przedstawiono jej zarzut oszustwa, odnoszący się do mienia o znacznej wartości. - Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, złożyła wyjaśnienia - powiedział Prokopowicz.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Sandomierzu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres 3 miesięcy. - W środę sąd uwzględnił wniosek prokuratora w całości. Na poczet kar finansowych, w tym obowiązku naprawienia szkody, zabezpieczono mienie podejrzanej - dodał rzecznik prokuratury. Prokopowicz zaznaczył, że w prowadzonym śledztwie zbierany jest materiał dowodowy, który pozwoli na ustalenie szczegółów. Za zarzucane 40-latce przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lek na COVID-19 przydzielany pacjentom losowo. Kontrowersyjny pomysł Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia
  2. Szczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowo
  3. LOT wznowi częściowo loty pasażerskie. Wracamy do normalności?
  4. Najnowsze stanowisko MSZ i straży granicznej. Kiedy możemy podróżować, bez obowiązkowej kwarantanny?
  5. Lech Wałęsa skorzystał z pierwszych godzin odmrożenia części usług. Pokazał prywatne zdjęcia
  6. Turystyczna mekka otwiera granice dla turystów. Ale nie dla Polaków. Dlaczego?

Źródło: Radio Zet