500 plus wirus. Flickr / Narodowy Bank PolskiŹródło: Flickr / Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 19 Marca 2020

500 plus zostanie wstrzymane? Pojawił się taki pomysł

500 plus pozostaje jednym z najważniejszych programów socjalnych, wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość. W sieci pojawił się jednak pomysł wycofania go na czas walki z koronawirusem. Czy rzeczywiście należy się spodziewać podobnego rozwiązania?

500 plus było jedną z najważniejszych obietnic wyborczych partii rządzącej w 2015 roku. Program rzeczywiście został szybko wprowadzony w życie i do dziś trafia do tysięcy polskich rodzin. Część obywateli przekonuje jednak, iż powinien zostać zawieszony. Pieniądze, które zaplanowano na jego rzecz, miałyby zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem.

W sieci pojawiła się już specjalna petycja. Jej twórcy w opisie wytłumaczyli, skąd wziął się ich pomysł oraz jak tłumaczą swoje postulaty.

Tragiczna sytuacja w mazowieckim szpitalu. Liczne zakażenia, nie ma komu opiekować się pacjentamiTragiczna sytuacja w mazowieckim szpitalu. Liczne zakażenia, nie ma komu opiekować się pacjentamiCzytaj dalej

500 plus zostanie wycofane?

- W dobie pandemii koronawirusa zbierającego śmiertelne żniwo, potrzebne są znaczne środki pieniężne na prewencję i wspomaganie firm, które ponoszą ogromne straty w związku z zawieszeniem działalności. Dla gospodarki może to być zbyt duże obciążenie. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie petycji o wstrzymanie świadczeń socjalnych w postaci 500+ i tzw. kosiniakowego - przekazano.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

Poza tym twórcy petycji zwrócili uwagę, iż wprowadzenie Rodzina 500 plus nie polepszyło wcale krajowej sytyacji demograficznej, a więc nie zdało najważniejszego egzaminu. Dlatego też stwierdzono, że "znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wspomożenie ochrony zdrowia i naszych rodzimych przedsiębiorstw". Do podpisujących zaapelowano ostatecznie o "rozsądek i odpowiedzialność".

Czy jednak rządzący zamierzają przychylić się do podobnych próśb. Premier Mateusz Morawiecki przekonuje, iż rząd nie planuje zniesienia 500 plus, trzynastej emerytury, ani żadnych innych, podobnych im świadczeń. Petycję zdążyło na razie podpisać ponad 3 tys. osób. Nie wiadomo, czy da ona jakikolwiek realny skutek systemowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska
  3. Nie wszyscy wjeżdżający do Polski muszą przejść kwarantannę. Rozporządzenie ministerstwa
  4. Cała prawda o relacji Marty Kaczyńskiej z byłym mężem. Chodzi o córki
  5. Minister Zdrowia zaapelował do Polek i Polaków. Chodzi o kłamstwo wobec lekarzy
  6. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News