500 plus zostanie podwyższone? Głos w tej sprawie zabrała minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.. (Zd. Il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: (Zd. Il.) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Maja 2020

Co dalej z 500 plus? Czy świadczenie będzie podniesione? Ujawniamy

500 plus zostanie podwyższone? Konieczne są zmiany w tym świadczeniu w związku z tym, że jest ono coraz mniej warte. Potrzebna jest zatem rewaloryzacja. Znane jest stanowisko w tej sprawie minister rozwoju, Jadwigi Emilewicz, Polaków oraz ekspertów.

500 plus wypłacane w 2020 roku, jest już mniej warto, niż wypłacane w poprzednich latach. Wszystko przez wzrost cen, a w związku z tym za tę kwotę można dziś kupić znacznie mniej niż nawet jeszcze w 2019 roku, a już zwłaszcza niż na samym starcie tego programu. Czy możemy zatem spodziewać się podwyżki tego świadczenia?

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuWielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazuCzytaj dalej

500 plus zostanie podwyższone? Znane jest stanowisko Jadwigi Emilewicz, Polaków i ekspertów

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, w wywiadzie udzielonym dla Business Insider jakiś czas temu stwierdziła, że prawdopodobnie to koniec bezpośrednich dopłat dla rodzin, a na pewno nie ma co liczyć na nowe świadczenia czy ich podwyżki. Dotyczy to także świadczenia 500+. Przyznawaniu dodatkowych pieniędzy ma zostać wstrzymane, przynajmniej na jakiś czas.

DZISIAJ GRZEJE: 1. WHO: Porażająca wizja przyszłości i 2021 roku. "Nikt nie wie, jak będzie wyglądał świat" - podaje PAP
2. Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siły

Jak jednak przekonują eksperci, zmiany w tym świadczeniu są konieczne. Jak podaje WP, ekonomiści Pekao SA sugerują takie rozwiązanie, aby program 500 plus rozbić na: 600 plus dla pracujących i 400 plus dla niepracujących. Zaznacza się jednak, że niższa kwota będzie trafiać w ręce tych rodziców, którzy specjalnie są bezrobotni, by tym sposobem otrzymywać świadczenie 500 plus. Wyższe świadczenie trafiłoby do rodzin, które mają dzieci niepełnosprawne oraz tych, które mają kilkoro dzieci i naprawdę nie mają możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy, gdyż konieczna jest stała opieka nad nimi.

Z przeprowadzonej przez portal Money.pl ankiety wynika, że Polacy (w 44 proc.) opowiadają się za rewaloryzacją świadczenia 500 plus. Według wielu Polaków oraz ekspertów, świadczenie to powinno co roku rosnąć wraz ze wzrostem cen, podobnie jak np. emerytura. 500+ traci bowiem na swej wartości i za te pieniądze coraz mniej można kupić.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Onet: Jak Słowenia pokonała pandemię. Relacja polskiego obywatela
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Szef dyplomacji kraju sąsiadującego z Polską pilnie wzywa nas do otwarcia granic. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Pilna interwencja policji podczas Strajku Przedsiębiorców. Co się wydarzyło?
  5. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
  6. Szumowski zabrał głos. Powiedział o końcu epidemii w Polsce

Źródło: WP / Business Insider / Money.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News