500 plus Andrzej Duda
Źródło: Flickr / Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 7 Kwietnia 2020

Co z 500 plus w czasie pandemii? Jest ważna deklaracja Andrzeja Dudy, postawił sprawę jasno

500 plus stanowiło jedną z najważniejszych obietnic wyborczych PiS w 2015 roku. Czy program przetrwa w czasie pandemii? Na to pytanie bardzo stanowczo odpowiedział prezydent Andrzej Duda, ucinając wszelkie spekulacje.

500 plus od kilku lat trafia niezmiennie do tysięcy polskich rodzin. Program nadal cieszy się dużym poparciem, które jednak zostało poddane próbie w czasie pandemii. Wielu obywateli twierdzi bowiem, że widmo nadchodzącego kryzysu powinno skłonić rządzących do zawieszenia wypłat zapomogi. W sieci powstała nawet specjalna petycja, której zwolennicy apelowali o czasową rezygnację z kontunuowania Rodzina 500 plus.

Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domuJak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domuCzytaj dalej

Do sprawy odniósł się więc ostatecznie Andrzej Duda. Prezydent skomentował pogłoski, według których świadczenie miałoby zostać zmniejszone lub zawieszone. Tym samym uciął wszelkie spekulacje.

500 plus a pandemia

- To są absolutnie nieprawdziwe informacje o tym, że 500 plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500 plus. On jest realizowany, jest bardzo ważny dla rodzin i wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji - powiedział Duda. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Babcia wyszła do sklepu, zostawiła wnuczka samego w domu. Złamała kwarantannę, teraz zapłaci ogromną karę

Prezydent podkreślił także, iż jego zdaniem 500 plus nie może zostać wycofane, gdyż jest zbyt istotne dla Polaków w czasie pandemii.

- Wszystkie informacje, które się na ten temat pojawiają - niestety niektórzy politycy nieodpowiedzialnie o tym mówią, mówię tu przede wszystkim o politykach opozycji i tu z ust opozycji kilkakrotnie słyszałem tego typu wezwania – to jest brak odpowiedzialności. (...) Dzisiaj 500 Plus, to jest poczucie stabilności dla bardzo wielu rodzin. I zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić - przekonywał Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Czeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakich
  3. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 119 osób zakażonych, są ofiary śmiertelne
  4. Już dziś Biedronka wprowadza pilne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia sklepów w całym kraju
  5. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
  6. Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domu

Źródło: Facebook / Andrzej Duda