500 plus. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 6 Lipca 2020

500 plus na wakacje zostanie rozrzeszone? Wicerzecznik PiS zabrał głos w sprawie

500 plus w formie bonu turystycznego mogłoby zostać rozszerzone na emerytów i rencistów. Poprawkę w tej sprawie zgłosił opozycyjny senat. Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział na antenie Radia Zet, że rząd "przyjrzy się sprawie". Przepisy w tej sprawie mają zostać uchwalone do końca lipca.

Radosław Fogiel był dziś gościem programu "Gość Radia Zet". W trakcie programu padło pytanie na temat ewentualnego rozszerzenia bonu turystycznego na rencistów i emerytów.

Oficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęOficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęCzytaj dalej

500 plus na wakacje

Fogiel przyznał, że rząd zastanawia się nad poprawką, nie wskazał jednak ku czemu skłania się w swoich rozważaniach - Będziemy się tym propozycjom przyglądać. Często bywa tak, że te poprawki są wrzucane pod publiczkę. Są wrzucane po to, żeby w swoim mniemaniu utrudnić życie Zjednoczonej Prawicy - stwierdził. Dodał również, że w kwestii poprzednich poprawek Senatu Sejmowa komisja finansów publicznych (kontrolowana przez PiS - przyp. red.) wskazywała np. na brak źródła finansowania. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Uwielbiany na całym świecie produkt może zniknąć ze sklepowych półek. Przez brak jednego składnika

Padło również pytanie o to czy Sejm zdąży zająć się poprawką przez II turą wyborów prezydenckich - Czekamy na informację od pani marszałek kiedy Konwent Seniorów postanowi zwołać posiedzenie Sejmu. My - posłowie, jesteśmy gotowi. Zobaczymy, jak sytuacja będzie się rozwijać - odpowiedział wicerzecznik PiS.

"500 plus na wakacje"  to projekt, który ma pomóc polskiej branży turystycznej podnieść się po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z jego założeniami, każda rodzina pobierająca 500 plus miałaby otrzymać bon elektroniczny, umożliwiający zapłatę za usługi turystyczne realizowane na terenie kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  2. Morawiecki: Polska największym beneficjentem Funduszu Spójności
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel

Źródło: Radio Zet