500 plus Jadwiga Emilewicz. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Sierpnia 2020

500 plus przejdzie całkowitą zmianę? Wreszcie poznaliśmy prawdę, rodzice powinni się dowiedzieć

500 plus ponownie wywołało spory w debacie publicznej. Jadwiga Emilewicz w swoim ostatnim wystąpieniu miała zapowiedzieć możliwe reformy programu społecznego. Dziś sprostowała swoją wypowiedź, ucinając medialne spekulacje. Uważa, że nigdy nie wypowiedziała podobnych słów.

W ostatnim czasie przedstawicielka Rady Ministrów porównała sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości do bonu turystycznego. Członkini Porozumienia Jarosława Gowina wskazała, że wypłata świadczeń na zasadzie bonów jest dobrą drogą dla Zjednoczonej Prawicy. - Z całą pewnością jest to droga, którą chcemy podążać. Mamy ponad milion nowych rejestracji na portalu usług elektronicznych ZUS. Ponad milion osób, które jest uprawnione do pozyskiwania 500 plus, w tym profilu się pojawiło. To jest taki moment, który sprawia, że będziemy mieć więcej informacji na temat potencjalnych beneficjentów różnych programów - wyjaśnia Emilewicz dla Money.pl. Polityczka wskazuje, że sposób zaprojektowania bonu turystycznego zapewnia, że zostanie on wykorzystany w sposób zgodny z jego założeniami.

Wielu turystów będzie poważnie zawiedzionych. Sytuacja da im w kość, lepiej być przygotowanymWielu turystów będzie poważnie zawiedzionych. Sytuacja da im w kość, lepiej być przygotowanymCzytaj dalej

500 plus do reformy? "Nic takiego nie padło"

Jej słowa zaniepokoiły nie tylko opinię publiczną, ale też członków obozu rządzącego. Koalicjant Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniew Ziobro stanowczo odciął się od pomysłów Jadwigi Emilewicz. Tłumaczył, że inicjatywa ta nie była konsultowana z Solidarną Polską. Swój sprzeciw ogłosiła też Beata Szydło. Była premier wskazała, że podobne pomysły jedynie zaszkodzą beneficjentom. Autorka wypowiedzi postanowiła sprostować swoje deklaracje.

Popełnialiśmy kardynalny błąd, nic o tym nie wiedząc? Naukowcy ostrzegają, chodzi o bezpieczeństwoPopełnialiśmy kardynalny błąd, nic o tym nie wiedząc? Naukowcy ostrzegają, chodzi o bezpieczeństwoCzytaj dalej

"Nie ma mowy o zamianie 500 plus na bon, nic takiego nie padło w mojej wypowiedzi. I chciałabym uspokoić wszystkich Polaków, beneficjentów programu 500 plus i panią premier Beatę Szydło, że nie ma absolutnie żadnych planów zmiany programu 500 plus. Nie ma i nie było dyskusji o tym, że administracja publiczna rości sobie prawo, w jaki sposób przekazywać albo nakazywać rodzinom wykorzystywanie tych środków" - prostowała ministra rozwoju dla RMF FM.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość. Nie żyje Piotr Soyka
2. Najnowsze doniesienia o papieżu Benedykcie XVI mogły poważnie niepokoić. Watykan wreszcie ujawnił prawdę o jego "bolesnej chorobie"
3. Ostre cięcia w Lidlu, wiele produktów kupisz 80% taniej. Oferta już ruszyła, ale czasu nie jest dużo

500 plus pozostanie w formie świadczeń wypłacanych w gotówce. Należy podkreślić, że Jadwiga Emilewicz jedynie wskazała sposób rozwijania oferty socjalnej. Niesprecyzowana wypowiedź mogła jednak wywołać liczne wątpliwości. - Mówiąc o formacie bonu, mówiłam o tym, że jeżeli podobne programy się pojawią, to taka cyfrowa formuła pozwoli w sposób dokładny odzwierciedlić intencje ustawodawcy - ocenia ministra.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za monetę 5 gr możesz dostać sporą sumę. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na jeden szczegół
  2. Minister zdrowia ostrzega Polaków. Żarty się skończyły, będą kontrole w sklepach
  3. Będzie 500 plus w formie bonów? Rzecznik rządu zabiera głos
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. 98 osób nie żyje. Liczba ofiar cały czas rośnie. Niewiarygodne doniesienia ze świata

Źródło: [Money.pl/RMF FM/PAP]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!