500 plus. Zmiany w programie. flickr.com / Narodowy Bank PolskiŹródło: flickr.com / Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Marca 2020

Oficjalne: Ważne zmiany w programie 500 plus, będzie nowa ustawa. Nie wszystkim się spodobają

500 plus ewoluuje nieustannie od 2016 roku. Najważniejszy projekt Prawa i Sprawiedliwości czekają kolejne zmiany, na których skorzystają osoby na co dzień pracujące za granicą. Niektóre rodziny czekają na decyzję o przyznaniu świadczenia od przeszło 3 lat.

Mimo że wprowadzone w roku 2019 zmiany zakładają, że świadczenie przysługuje także na pierwsze dziecko, w Polsce nadal znajdują się rodziny, które nie otrzymują pieniędzy z programu.

Mowa o tych, w których jeden z rodziców tymczasowo pracuje poza granicami naszego państwa. Rozpatrujący wniosek urzędnicy mają bowiem obowiązek sprawdzenia, czy taka osoba nie pobiera świadczenia prorodzinnego w innym kraju. Proces ten był dotychczas niezwykle czasochłonny. W efekcie niektóre polskie domy czekają na decyzję aż od chwili wprowadzenia programu.

Polacy i Polki mają dość. Nie godzą się na finansowanie TVP z budżetu państwowegoPolacy i Polki mają dość. Nie godzą się na finansowanie TVP z budżetu państwowegoCzytaj dalej

500 plus. Rząd zaproponował ważną ustawę

Z informacji przekazanych przez "Fakt" wynika, że procedura uniknie przyspieszeniu dzięki opracowanej przez rząd ustawie, mającej na celu ułatwienie wymiany dokumentów między polskimi a zagranicznymi urzędnikami. Jak dotąd, nie podano szczegółów. Jednak dziennik zaznacza, że nastąpi to wkrótce.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przykre szczegóły pogrzebu Pawła Królikowskiego. Rodzina żegna aktora, detale miejsca i data pochówku
2. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne

To nie jedyne zmiany zaproponowane we wspominanym projekcie. Ustawa ma zakładać usunięcie regulacji, z powodu których rodzice tracili pieniądze przysługujące im z funduszu alimentacyjnego wraz z wzrostem pensji minimalnej.

Dotychczas pobieranie alimentów było możliwe w przypadku, gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł. Wobec wzrostu płacy minimalnej próg dochodowy przypadający na osobę zostanie podniesiony do 1000 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

    https://zestadionu.pl/lewandowski-030320-mw-koronawirus-zwiazek
  1. Galeria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcie
  2. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  3. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  4. Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszel
  5. Koronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażenia

Źródło: Fakt / Radio ZET

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News