20-latek skoczył z zapory w Solinie. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lutego 2020

20-latek odebrał sobie życie, bo nie mógł znaleźć pracy. Wstrząsające

20-latek postanowił odebrać sobie życie. Mężczyzna rzucił się w przepaść z zapory w Solinie w piątek o 7 nad ranem. Zdaniem mediów miał zmagać się z poważnymi problemami osobistymi. Pomimo długiej reanimacji nie udało się go uratować.

Dramat rozegrał się w Solinie na Podkarpaciu. Znajdująca się na Jeziorze Solińskim zapora zwykle przyciąga tłumy turystów wybierających się na urlop w Bieszczady. Jest to bowiem największa tego typu konstrukcja w Polsce.

W piątkowy poranek atrakcja turystyczna była jednak pusta. Wówczas na miejscu pojawił się młody, ledwie 20-letni mężczyzna. Z informacji podanych przez "Fakt" wynika, że wspiął się na mur. Następnie rzucił się w dół z przeszło 80 metrów.

500 plus dla emerytów w 2020 roku. Co zrobić, aby dostać?500 plus dla emerytów w 2020 roku. Co zrobić, aby dostać?Czytaj dalej

20-latek miał mieć kłopoty ze znalezieniem pracy

Pracownicy solińskiej elektrowni zawiadomili służby. Pomimo trwającej 40 minut reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Dziennik podaje, że ofiarą samobójstwa był mieszkaniec Leska.

Miejscowy portal esanok.pl podaje, że 20-latek miał borykać się z poważnymi problemami natury osobistej. Z informacji przekazanej przez prokurator rejonową z Leska Marię Chrzanowską wynika, że mężczyzna miał zdecydować się na tak drastyczny krok między innymi dlatego, że miał problemy ze znalezieniem pracy.

Warto pamiętać, że istnieje szereg instytucji gotowych wesprzeć osoby potrzebujące pomocy. Pracownicy Ośrodków Interwencji Kryzysowej są gotowi zapewnić pomoc psychologiczną, prawną oraz materialną. Pomoc jest bezpłatna, a część placówek otwarta jest przez całą dobę. Niektóre ośrodki prowadzą również specjalne noclegownie.

Dla dzieci oraz młodzieży borykającymi się z myślami samobójczymi istnieje specjalny telefon zaufania – 116 111. Dorośli mogą skorzystać z numeru 116 123 lub z całodobowego Centrum Wsparcia dostępnego pod numerem 800 70 22 22. Pomocy można szukać również na specjalnych stronach internetowych: www.liniawsparcia.pl,www.pokonackryzys.pl. Spis organizacji pomocowych dostępny jest pod adresem www.samobojstwo.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Lidl będzie sprzedawał swój sztandarowy produkt za 1 zł. Sieć spodziewa się tłumów

2. Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]

3. 15-latka upuściła telefon do wanny. Stwierdzono zgon

4. Rząd zapewnił jednej z grup zawodowych prezent na walentynki. Wydał 300 mln zł

5. Zakochana w Andrzeju Dudzie fanka nie odpuszcza. Teraz publikuje wiadomości

6. 4-letni synek wybudził się ze śpiączki i powiedział mamie bardzo ważną rzecz. Jego ostatnie słowa są piorunujące