13-letnia Patrycja została zamordowana przez swojego kolegę?. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Stycznia 2021

PAP: Zabójca ciężarnej 13-latki przyznał się do zbrodni. Porażające kulisy

Dziś wieczorem na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich odnaleziono ciało poszukiwanej, 13-letniej Patrycji. Z nieoficjalnych wiadomości Polskiej Agencji Prasowej wynika, że zatrzymanym w sprawie jest 15-letni kolega dziewczyny, która miała być w ciąży.

Zwłoki 13-letniej Patrycji zostały odnalezione po parunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia. We wtorek 12 stycznia dziewczyna miała pokłócić się ze swoimi znajomymi i około godziny 18 oddalić.

 - Policjanci z #PiekaryŚląskie wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego KWP w Katowicach zakończyli poszukiwania 13- letniej Patrycji. Od wczoraj dziewczyny szukała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i KWP. Niestety, po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia, ciało poszukiwanej znaleziono na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. W tej chwili trwają czynności pod nadzorem prokuratora - poinformowała po godzinie 17, 13 stycznia śląska policja.

Wzięła udział w Strajku Kobiet. Do otwartego mieszkania 16-latki weszła kuratorWzięła udział w Strajku Kobiet. Do otwartego mieszkania 16-latki weszła kuratorCzytaj dalej

Od tamtej pory do mediów przedostały się informacje, wskazujące na fakt, że dziewczyna była w ciąży i została zamordowana. Według SE na jej ciele znaleziono rany kłute klatki piersiowej oraz szyi. Położenie zwłok w nieużytkach na terenie Piekar Śląskich wskazać miał jej 15-letni kolega.

Zatrzymaliśmy osobę, która może mieć związek ze śmiercią 13-latki – przekazała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

13-letnia Patrycja zamordowana przez swojego kolegę? Nieoficjalne doniesienia

Z nieoficjalnych informacji podanych przez PAP, a cytowanych przez portal regiony.tvp.pl wynika, że nastolatek jest podejrzany o dokonanie zbrodni. Miał początkowo sprawiać wrażenie wiarygodnego, jednak po czasie zaczął zmieniać wersję wydarzeń, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Ostatecznie miał przyznać się do winy.

- Nastolatek dzisiejszą noc spędzi w policyjnej izbie dziecka. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy, m.in. przeglądają nagrania z kamer w pobliżu miejsca odnalezienia ciała - przekazała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Choć 15-latek jest niepełnoletni, w wyjątkowych przypadkach osoba w jego wieku może zostać podciągnięta do odpowiedzialności karnej. 

Źródła: regiony.tvp.pl, PAP, Wirtualna Polska

Artykuły polecane przez redakcję WTV: