Emerytury nie będzie?
Źródło:Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Listopada 2019

13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia

Emerytury w Polsce nadal są bardzo niskie. Prawo i Sprawiedliwość, aby poprawić sytuację seniorów, postawiło na wprowadzenie tzw. 13-emerytury. W tym roku, po raz pierwszy dodatkowe 888 zł wpłynęło na konta ok. 9,72 miliona uprawnionych do tego osób. Program miał został wprowadzony na stałe, ale jego finansowanie właśnie stanęło pod znakiem zapytania..

Wszystko przez projekt ustawy, który właśnie wpłynął do Sejmu. Mimo protestów ze strony polityków Porozumienia Jarosława Gowina, PiS walczy o zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS. Wprowadzenie mówiącej o tym ustawy, miało zasilić budżet, przeznaczony na dodatkowe świadczenia emerytalne.

Prezes ZUS nie owija w bawełnę. Wysokość emerytur drastycznie spadniePrezes ZUS nie owija w bawełnę. Wysokość emerytur drastycznie spadnieCzytaj dalej

13. Emerytury nie będzie?

Wspomniany limit obowiązuje w Polsce od ponad 20 lat. Polega na tym, że jeżeli dochody podatnika przekroczą 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, składki na ZUS nie są dalej odkładane.

Projekt ustawy, znoszący limit, został oprotestowany przez członków Porozumienia, i samego Jarosława Gowina. Teraz, ku zdziwieniu polityków, powrócił do Sejmu z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości.

Na co PiS-owi zdjęcie limitu? Dzięki temu partia mogłaby sięgnąć do kieszeni najlepiej zarabiających Polek i Polaków. Mówi się, że uzyskane w ten sposób środki, razem z pieniędzmi z funduszu, który powstał by pomóc osobom niepełnosprawnym, mają sfinansować emerytalne obietnice. Najprawdopodobniej jednak rozwiązania zostaną zablokowane, czy to przez Porozumienie, czy poprzez prezydenckie weto.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tadeusz Rydzyk hojnie wynagradza swoich. Ich zarobki pozostawiają średnią krajową daleko w tyle

2. Jaką emeryturę dostanie Tadeusz Rydzyk? Znacznie wyższą, niż formalnie powinien

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News