Emerytury będą szybciej?. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Listopada 2019

13. emerytury mają być szybciej. Znamy terminy

Emerytury są jednym z najgorętszych tematów, jakie pojawiają się w ostatnim czasie w Sejmie. Kontrowersje wzbudza sposób, w jaki obóz rządzący planuje sfinansować dodatkowe świadczenia. Pieniądze na tzw. "trzynastki" znalazły się w Funduszu Solidarnościowym, który pierwotnie, służyć miał osobom niepełnosprawnym.

Dzięki transferowi z Funduszu Rezerwy Demograficznej, Fundusz Solidarnościowy poszerzy się o dodatkowe 9 mld zł. Politycy opozycji przypominają, że jego pierwotnym założeniem było wsparcie osób niepełnosprawnych, które teraz, mogą stracić dodatkowe świadczenia, na rzecz seniorów.

Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCo dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd dba o jak najszybsze wypłacenie 13. emerytur. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami, trafią one do kieszeni seniorów wcześniej, niż w ubiegłym roku.

Emerytury już w kwietniu? Mateusz Morawiecki zapowiada

- Może będzie przyspieszenie. W zeszłym roku "trzynastka" była w maju, teraz planujemy na maj albo na kwiecień. Jeszcze o tym decydujemy - powiedział premier na antenie RMF FM.

Oznacza to, że seniorzy będą mogli spokojnie zaplanować swoje wydatki na Wielkanoc. Jeszcze w marcu czeka ich waloryzacja kwotowo-procentowa. Dzięki niej tegoroczna "trzynastka" wyniesie nie 888 a 958 zł netto.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pięknie wspomnieli Violettę Villas. Łzy na antenie Polsatu

2. Problemy z finansowaniem emerytur dużo poważniejsze, niż przypuszczano? Niepokojące doniesienia

3. Poznajesz go? Policja poszukuje wyjątkowo podstępnego złodzieja

4. Mąż Marii Czubaszek opowiedział o wyjątkowym znaku, jaki ujrzał po jej śmierci

5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

6. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał