Emerytury będą szybciej?. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Listopada 2019

13. emerytury mają być szybciej. Znamy terminy

Emerytury są jednym z najgorętszych tematów, jakie pojawiają się w ostatnim czasie w Sejmie. Kontrowersje wzbudza sposób, w jaki obóz rządzący planuje sfinansować dodatkowe świadczenia. Pieniądze na tzw. "trzynastki" znalazły się w Funduszu Solidarnościowym, który pierwotnie, służyć miał osobom niepełnosprawnym.

Dzięki transferowi z Funduszu Rezerwy Demograficznej, Fundusz Solidarnościowy poszerzy się o dodatkowe 9 mld zł. Politycy opozycji przypominają, że jego pierwotnym założeniem było wsparcie osób niepełnosprawnych, które teraz, mogą stracić dodatkowe świadczenia, na rzecz seniorów.

Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCo dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd dba o jak najszybsze wypłacenie 13. emerytur. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiedziami, trafią one do kieszeni seniorów wcześniej, niż w ubiegłym roku.

Emerytury już w kwietniu? Mateusz Morawiecki zapowiada

- Może będzie przyspieszenie. W zeszłym roku "trzynastka" była w maju, teraz planujemy na maj albo na kwiecień. Jeszcze o tym decydujemy - powiedział premier na antenie RMF FM.

Oznacza to, że seniorzy będą mogli spokojnie zaplanować swoje wydatki na Wielkanoc. Jeszcze w marcu czeka ich waloryzacja kwotowo-procentowa. Dzięki niej tegoroczna "trzynastka" wyniesie nie 888 a 958 zł netto.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pięknie wspomnieli Violettę Villas. Łzy na antenie Polsatu

2. Problemy z finansowaniem emerytur dużo poważniejsze, niż przypuszczano? Niepokojące doniesienia

3. Poznajesz go? Policja poszukuje wyjątkowo podstępnego złodzieja

4. Mąż Marii Czubaszek opowiedział o wyjątkowym znaku, jaki ujrzał po jej śmierci

5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

6. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News