12-latek znaleziony martwy na dywanie w mieszkaniu dziadków.. Pixabay/4711018Źródło: Pixabay/4711018
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Lutego 2020

12-latek nie żyje. Na telefonach dziadków znaleziono nagrania

12-latek znaleziony martwy na dywanie w mieszkaniu dziadków. Chłopiec od dwóch lat mieszkał z dziadkami i ich synem. Wszystko wskazuje na to, że dziecko było regularnie torturowane. Na telefonach dziadków znaleziono liczne, niepokojące nagrania. 12-latek miał mieć także ograniczany dostęp do jedzenia, dziecko było wychudzone i niedożywione.

Do makabrycznego odkrycia policji doszło w stanie Montana w USA. 12-letni chłopiec został pobity na śmierć przez własnych dziadków i swojego 14-letniego wujka, u których mieszkał. Na telefonach dziadków chłopca znaleziono nagrania z licznych tortur stosowanych na dziecku. Zwłoki chłopca znaleziono na dywanie w salonie w mieszkaniu dziadków.

Polak oskarżył katolickiego księdza o bycie jego ojcem. Zaskakujący wynik badań DNAPolak oskarżył katolickiego księdza o bycie jego ojcem. Zaskakujący wynik badań DNACzytaj dalej

12-latek pobity na śmierć. Był pod opieką swoich dziadków. Makabryczne odkrycie

O dramacie 12-letniego Jamesa Alexa Hurleya z West Yellowstone w stanie Montana w USA donosi m.in. "WPROST". Podejrzanymi o morderstwo chłopca są jego dziadkowie James Sasser Jr. i Patricia Batts, którzy zostali aresztowani. Ponadto policja zatrzymała również 14-letniego syna dziadków Jamesa oraz 18-letniego znajomego rodziny.

Wszystko za sprawą nagrań, znalezionych przez policję na telefonach komórkowych dziadków. Odkryto na nich liczne dowody na to, że 12-latek był regularnie poddawany okrutnym torturom.

"Uważam, że chłopiec był regularnie bity i torturowany, co ostatecznie doprowadziło do jego śmierci" - powiedział Bjorn Boyer, zastępca Prokuratora Okręogowego w Gallatin.

12-letni James Alex Hurley od dwóch lat mieszkał ze swoimi dziadkami oraz ich 14-letnim synem. Dziadkowie oraz 14-letni wujek usiłowali przekonać otoczenie, że 12-latek cierpi na liczne zaburzenia psychiatryczne - m.in. ma skłonności samobójcze, "słyszy głosy" i jest "niezrównoważony" - czytamy na wprost.pl.

Według zeznań dziadków, chłopiec w styczniu miał popełnić próbę samobójczą. 14-letni wujek 12-latka twierdził także, że 27 stycznia 2020 roku zobaczył chłopca stojącego z nożem nad łóżkiem, w którym spała mego matka Patricia Batts. 14-latek rzucił się na młodszego chłopca w obronie matki i zadał mu ciosy w głowę.

Wersje dziadków chłopca oraz jego 14-letniego wujka nie wydały się jednak śledczym wiarygodne, ponieważ nie istniała żadna dokumentacja medyczna, potwierdzające rzekome zaburzenia u dziecka. Ponadto matka chłopca relacjonowała, że gdy próbowała dodzwonić się do swojego syna, próby kontaktu z jej strony miały być blokowane przez babcię - pisze wprost.pl.

W lutym 2020 r. pomiędzy chłopcami doszło do kłótni, w wyniku której wywiązała się bójka. 14-letni wujek Jamesa miał uderzyć 12-latka w głowę drewnianym wiosłem - informuje wprost.pl. Babcia 12-latka zeznała, że widziała to zdarzenie. Miało do niego dojść w środku nocy, a kłótnia chłopców obudziła kobietę ze snu. Według zeznań Patricii Batts, znalazła ona zwłoki 12-letniego James Alexa Hurleya w swoim salonie 3 lutego 2020 r, rano. Sekcja wykazała, że bezpośrednią przyczyną zgonu chłopca był uraz tylnej części głowy.

Śledczy przeszukali telefony dziadków chłopca i ich 14-letniego syna. Okazało się, że są na nich liczne filmy, na których widać jak dziadkowie znęcają się nad nim, m.in. rozpylają na twarzy 12-latka duszącą substancję, zmuszają do przysiadów, skakania oraz stania przed wentylatorem bez ubrania - czytamy na wprost.pl. Na jednym z nagrań widać natomiast, jak 12-latek jest nawet bity wiosłem przez 18-letniego znajomego rodziny. Chłopiec miał mieć również ograniczany dostęp do jedzenia, dziecko było wychudzone i niedożywione.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń

2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Z ostatniej chwili: ewakuacja samolotu pasażerskiego. Wybuchł pożar [FILM]