1000 plus pieniądze
Źródło:Pixabay / BeatriceBB
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 2 Kwietnia 2020

Trwają prace nad programem 1000 plus. Do kogo wkrótce mogą trafić pieniądze?

1000 plus okazuje się nowym pomysłem rządzących, który ma uratować branżę turystyczną. Tym razem pieniądze nie będą trafiać bowiem do rodzin, jak popularne 500 plus. Szczegóły projektu zostały już ujawnione przez minister Jadwigę Emilewicz.

1000 plus nie będzie standardowym programem socjalnym, jakie dotąd wprowadzał rząd z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz koalicjantów partii. Projekt stanowi bowiem część tarczy antykryzysowej, która ma chociaż częściowo ochronić polską gospodarkę przed nadchodzącymi problemami. O co więc dokładnie chodzi w pomyśle władz?

Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałKaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Członkowie rządu wraz z przedstawicielami Polskiej Organizacji Turystycznej planują opracować program wydawania bonów na kwotę 1000 zł. Te będą trafiały do klientów danych firm z branży turystycznej, która zmuszone są oddać pieniądze za niewykorzystaną usługę po 180 dniach od rozwiązania umowy. Jako że nadchodzi kryzys, a wielu właścicieli przedsiębiorstw już dziś zastanawia się nad ich zamknięciem, kwot na "spłatę" podobnych zobowiązań może po prostu zabraknąć.

1000 plus uratuje branżę turystyczną?

Program zakłada, że podobny bon będzie mógł zostać wykorzystany przez klienta w ramach innej imprezy turystycznej przez rok. W ten sposób sami przedsiębiorcy pozostaną chociaż częściowo wypłacalni. Poza tym środki nie wyjdą z branży - będą bowiem musiały zostać wydane na podobne do wykupionych wcześniej aktywności.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szpital stawia na całkowicie nową w Polsce metodę leczenia z wirusa. Medycy ujawnili efekty, jest nadzieja
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo

- Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii - przekazała minister Emilewicz, zapewniając, że wzmożone prace nad programem są już w toku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. RMF: Gowin odrzucił ultimatum. Rozłam w rządzie może nastąpić w każdej chwili
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Pilne zmiany na największym lotnisku w Polsce. Weszły w życie nowe, surowe przepisy

Źródło: innpoland.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News