wtv.pl
633e77555251b

10 wyjątkowych budynków do zbudowania z klocków!

26 Października 2022

Autor tekstu:

Artykuł Sponsorowany

Projektowanie, architektura, budownictwo, inżynieria, urbanistyka — to najwyższy możliwy poziom, jaki można sobie wyobrazić, jeśli chodzi o kreatywne tworzenie i zmienianie otaczającej nas rzeczywistości. Dla pasjonatów designu, prac DIY, architektonicznych nomadów, miłośników monumentalnych konstrukcji, jak i codziennego piękna zamkniętego w wielkomiejskiej architekturze, wieloelementowe konstrukcje LEGO będą spełnieniem marzeń. A tworzą je perfekcyjnie dopasowane klocki, dzięki którym można wyczarować zapierające dech w piersiach LEGO budynki.

Kreatywność, bezpieczeństwo i precyzja

Każdy zestaw LEGO to precyzyjnie przemyślany zbiór, odpowiednio dopasowany do wieku użytkownika, dzięki czemu jest bezpieczny i inspirujący. Sprawia to, że właściwie stymuluje się stopień zainteresowania i nie zniechęca nadmierną trudnością. Dlatego warto zadbać, aby zakupiona budowla LEGO, czy to na własne potrzeby, czy to na prezent była dopasowana do wieku budowniczego.

Top 5 konstrukcji z LEGO Architecture

Miłośnikom historii sztuki, architektury, poznawania miast dzięki podróżom i zwiedzaniu, z pewnością przypadną do gustu te właśnie klocki LEGO, które przybliżą najpiękniejsze zakątki architektoniczne świata. Ta seria klockówLEGO budynki to architektoniczne symbole naszej cywilizacji, w tym — największe miasta świata. A są to między innymi:

 • Nowy Jork — to niesamowita i kreatywna konstrukcja LEGO. Dzieje się tak za sprawą możliwości, jakie daje architektoniczne bogactwo NYC. Ta budowla LEGO

  zawiera 598 elementów i jest przeznaczona dla dzieci w wieku 12+. Zestaw należący do kategorii Architecture Skyline zawiera słynne budynki jak Empire State Building, One World Trade Center, Flatiron i Chrysler oraz Statuę Wolności. Wszystko wieńczy plakietka z napisem „New York City”.

 • Paryż seria klocków LEGO Architecture nie byłaby pełna, gdyby nie uwzględniono w niej kulturowej stolicy świata, czyli Paryża. Bo to właśnie miasto od stuleci wyznaczało trendy w architekturze, sztuce, czy modzie. A zatem co 12-latkowie i starsze osoby mogą zbudować w tym przypadku z 649 klocków? Otóż możemy zatopić się w inżynierię, mając do dyspozycji takie LEGO budynki jak Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieża Montparnasse, hala Grand Palais, wieża Eiffla oraz Luwr.

 • Londyn — w tym przypadku klocki posłużyły do wiernego oddania takich architektonicznych perełek jak Galeria Narodowa, Kolumna Nelsona, London Eye, Big Ben czy zwodzony most Tower Bridge, który w rzeczywistości LEGO, też unosi swoje ciężki skrzydła, aby przepuścić statki płynące Tamizą.

 • Biały Dom — kolejna budowla LEGO przedstawia kompleks, w którym zapadają najważniejsze decyzje polityczne i gospodarcze w Ameryce. Budowa tego kompleksu przeznaczona jest dla osób pełnoletnich i składają się na nią 1483 elementy. Model ma ok. 11 cm wysokości, 47 cm szerokości i 20 cm głębokości. Dzieli się na trzy charakterystyczne części — Rezydencję prezydenta USA, skrzydła Wschodnie i Zachodnie. Wszystko połączone jest neoklasycystyczną kolumnadą i otoczone piękną zielenią.

 • Tadż Mahal — to klamra zamykająca prezentację monumentalnych obiektów w ramach

  LEGO Architecture. Ta konstrukcja LEGO należy do kolekcji Landmarks. Budując Tadź Mahal, jego pełnoletni budowniczowie, poznają takie elementy budowli jak krypta z grobowcami Mumtaz i Szahdżahana, komnata centralna z dwoma cenotafami, monumentalne iwany. W zestawie znalazły się 2022 klocki. 

Top 5 budowli z serii budynki LEGO

Klocki z tej kategorii tworzą niesamowite kopie wielu cudów i atrakcji budowlanych świata, jak i charakterystycznych konstrukcji historycznych, typu zamki, a także takich, które są spójnym elementem danego krajobrazu, czy wpisują się w kulturę danych społeczności. Oto i one:

 • Koloseum — to budynek LEGO numer jeden i absolutny hit wszech czasów w świecie klocków. To rekordowa, największa konstrukcja, składająca się z aż 9036 elementów. Choć model ten tworzy się z tak imponującej liczby klocków, to jednak bez problemu można go podnieść, obracać czy przestawiać. Budowla ma ok. 27 cm wysokości, 52 cm szerokości i 59 cm głębokości. Niesamowite LEGO Koloseum stanowi wierne odzwierciedlenie wszelkich możliwych szczegółów, tej starożytnej, rzymskiej konstrukcji. Zestaw przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

 • Dom Strachu — kolejny zestaw LEGO może być trochę przerażający i powodować gęsią skórkę. Ten budynek LEGO to iście nawiedzony dom, dlatego przeznaczony jest wyłącznie dla pełnoletnich osób. Z 3231 klocków zbudujemy wieżę do swobodnego spadania i zamontujemy automatyczne drzwi na szczycie. Nawiedzone drzwi będą się otwierać same, a windą będzie można sterować za pomocą aplikacji Powered Up i możliwych do zakupienia dodatkowych elementów LEGO Power Up.

 • Plac Zgromadzeń — tego typu konstrukcje LEGO należą do jednych z bardziej barwnych i interaktywnych. Dzieje się tak oczywiście za sprawą figurek LEGO, które z chęcią spotykają się na tym właśnie Placu. W skład 4002-elmentowego zestawu, dostępnego dla 16-letnich nastolatków i osób starszych, wchodzą takie atrakcje jak łatwe do demontażu elewacje, które odsłaniają bogactwo ukrytych wcześniej wnętrz. Na parterze odnajdziemy piekarnią, kwiaciarnią i kawiarnię. W środkowym module odkryjemy sklep muzyczny, studio fotograficzne oraz gabinet stomatologa. Na górze zaś studio tańca i apartamenty. Na zewnątrz pięknie prezentuje się deptak z ogródkiem, fontanną i latarniami.

 • Średniowieczna kuźnia budowla LEGO, która przenosi nas do mrocznej epoki Wieków Średnich. Tego typu historyczne LEGO budynki rozbudzają wyobraźnię i zachęcają do poznawania historycznych faktów. Konstrukcja ta jest przeznaczona dla osób pełnoletnich, a zestaw posiada aż 2164 klocki. Umożliwią one skonstruowanie takich średniowiecznych artefaktów jak palenisko ze świecącym klockiem LEGO imitującym żar, ogród z jabłonią i studnią do zbudowania. Zestaw posiada cztery figurki — kowala, łucznika, dwóch rycerzy z mieczami, tarczami i halabardą. W opakowaniu jest też ruchomy koń z wózkiem oraz pies, a nawet żaba.

 • Domek surferów na plaży — jest to zestaw LEGO, którego zawartość odzwierciedla domki charakterystyczne dla setek nadmorskich plaż. Konstrukcje LEGO w tym przypadku składają się z klasycznego wejścia na położone na wysokich palach piętro, gdzie pomieszkuje dwóch surferów. Co ciekawe, w każdej chwili tę budowlę można przerobić na latarnię morską albo dom z basenem. Zestaw dostępny jest dla dzieci w wieku 8+. Składa się z 511 klocków.

Jeszcze więcej i więcej budynków, czyli budynki LEGO City

Uzupełnieniem wyżej wymienionych kolekcji mogą być ponadto klocki z serii LEGO City. Przedstawiają one LEGO budynki, które spotykamy codziennie w naszych miastach i miasteczkach. Są to zestawy zatytułowaneSzpital, Posterunek policji, Dzień w szkole, Sklep spożywczy, czy Dom rodzinny. Niekiedy są okraszone nutką fantazji. Przykładem tego jest zestaw LEGO Napad na bank. Bo w świecie klocków, przecież wszystko jest możliwe!

Artykuł Sponsorowany

Artykuł SponsorowanyAutor

Artykuł Sponsorowany

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl