wtv.pl
Nie tylko Katowice są w szoku słysząc tłumaczenia zabójcy 11-letniego Sebastiana

slaska.policja.gov.pl

11-letni Sebastian został zamordowany. Znane są już tłumaczenia jego zabójcy

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska
  • „Gazeta Wyborcza” dotarła do wiadomości na temat przesłuchania 41-letniego mężczyzny odpowiedzialnego za śmierć 11-letniego Sebastiana z Katowic

  • Morderca miał wyznać, że jego ofiarą paść miała dziewczynka, a nie chłopiec

  • Dodatkowo Tomasz M. optyk z Sosnowca, miał wyznać, że Sebastian z Katowic zginął, bo powiedział, że będzie musiał o wszystkim powiedzieć mamie, gdyż nie było go na noc w domu

  • Obawa przed rozpoznaniem przez chłopca sprawiła, że 41-latek podjął decyzję o konieczności zamordowania dziecka

Nowe fakty na temat zamordowanego 11-letniego Sebastiana z Katowic. 41-letni mężczyzna miał podać śledczym fakty, które wstrząsnęły całą Polską. Okazuje się, że chłopiec mógł zginąć przez przypadek? Ofiarą optyka z Sosnowca miał zostać kto inny.

Wstrząsające wiadomości na temat sprawy poszukiwanego do niedawna 11-latka z Katowic. Sebastian został odnaleziony martwy.

Policja, badając sprawę, z Katowic przeniosła się do Sosnowca. To bowiem tam zatrzymano 41-latka. Pracujący na co dzień jako optyk mężczyzna miał podzielić się ze śledczymi mrożącym krew w żyłach wyznaniem.

Katowice: dlaczego zginął 11-letni Sebastian?

Informacja o tym, że poszukiwany 11-letni Sebastian z Katowic odnaleziony został martwy, dla wszystkich była wielkim szokiem. Policja ze Śląska przekazała, że technicy pracują na miejscu odnalezienia zwłok, by zebrać jak najwięcej dowodów.

Bardzo szybko podano też wiadomość o tym, że zatrzymano 41-letniego optyka z Sosnowca. To on jest głównym podejrzanym o morderstwo młodego mieszkańca Katowic.

Nie żyje 11-letni Sebastian

11-letni Sebastian wysłał sms-a mamie i zaginął. Są najnowsze wiadomości, nie żyje

CZYTAJ DALEJ

„Gazeta Wyborcza” dotarła do wstrząsających wiadomości na temat szczegółów przesłuchania mordercy. Okazuje się, że 11-letni Sebastian mógł żyć, gdyż to nie on miał paść ofiarą.

41-latek nie chciał porwać chłopca

Po pojawieniu się śledczych optyk z Sosnowca miał być przerażony. Bez zbytniego przedłużania wyznał, że to właśnie on porwał 11-latka z Katowic i również on go zabił.

Dziennikarze wskazują, że policjanci usłyszeli mrożące krew w żyłach wyznanie mordercy dziecka. — Porywacz udusił Sebastiana dlatego, że ten powiedział mu, iż wie, jak on wygląda i będzie musiał o wszystkim powiedzieć mamie, bo nie wrócił na noc do domu — powiedział „Gazecie Wyborczej” informator.

Dodatkowo 41-latek nie planował porwać chłopca. Plan zakładał, że jego ofiarą padnie dziewczynka. Trudno uwierzyć w tak makabryczne wyznanie oraz świadomość, że Tomasz M. dokładnie zaplanował tak brutalne zdarzenie względem bezbronnego dziecka.

Sama przeszłość zatrzymanego przez policję 41-latka wskazuje na to, że to nie pierwsze przejawy niebezpiecznych zachowań mężczyzny. Wcześniej był on koszmarem dla swojej rodziny.

Otrzymał zakaz zbliżania się do rodziny

Okazuje się, że odpowiedzialny za śmierć 11-letniego Sebastiana z Katowic Tomasz M. znany jest służbom. W jego kartotece znaleźć można bowiem zakaz zbliżania do rodziny.

41-latek z Sosnowca miał znęcać się oraz dokonać rodzicielskiego uprowadzenia. Zakaz zbliżania się został wydany w 2018 roku.

W czasie eksperymentu procesowego zabójca dziecka opowiadał śledczym o szczegółach swoich działań. Na jego trop śledczych doprowadziło nagranie z okolic placu zabaw.

Samochód mordercy widoczny na nagraniu początkowo bardzo wolno przejeżdża obok placu zabaw, a potem dynamicznie nawraca i pośpiesznie dojeżdża. Możliwe, że już dziś Tomasz M. usłyszy zarzut zabójstwa 11-latka z Katowic.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: slaska.policja.gov.pl / Gazeta Wyborcza / Wprost

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >